Regały magazynowe stają się wyższymi i masywniejszymi

24 września 2020 Patrycja 0

Czasy obecne to szybsza ewolucja projektów magazynów, czyli też osprzętu takiego jak regały magazynowe (https://www.regaly.biz/). Te konkretne regały stają się wyższymi i o wiele masywniejszymi, bo muszą pomieścić więcej palet z towarami i to na niewielkiej przestrzeni. Mowa tu dokładnie o tym, że hale magazynowe w dzielnicach przemysłowych miast muszą w optymalny sposób wykorzystać każdy metr kwadratowy powierzchni, na której znajduje się dana firma. Dlatego najnowsze magazyny stają się coraz wyższymi, bo na boki rosnąć już nie mogą. Mowa tu dokładnie o tym, że ich rozbudowę na boki ograniczyły inne budynki, najistotniejsze ulice w dzielnicy przemysłowej miasta, a nawet tory kolejowe, przy których bardzo często buduje się hale produkcyjne i magazynowe, po to by dalszy transport towarów przebiegał bardzo płynnie. Wszystkie te czynniki mają wpływ na rozbudowę do góry.

Problemy powiązane z rozbudową magazynu

Najistotniejszym problemem powiązanym z rozbudową magazynu jest ograniczona przestrzeń i dlatego najwygodniej jest podwyższyć magazyn i znajdujące się w nim regały magazynowe. W przypadku najnowszych magazynów taki rodzaj modernizacji jest opcją osiągalną, bo projektuje się je z myślą o modernizacjach w najbliższej przyszłości. Dlatego też problem stanowią tylko te wiekowe obiekty przemysłowe, które w przypadku mniejszych miast nie są modernizowane, ale w większych miastach rozbudowa to opcja obowiązkowa i dlatego też konstrukcje hal magazynowych są mocniejsze, czyli mają w sobie więcej stali, po to by podwyższenie o te kilka metrów było i osiągalnym i prostym. Podobnie podwyższa się regały pod dachem, a te regały ładują i rozładowują automatyczne dźwigi na palety i wózki widłowe, które zapewne za jakiś czas będą w pełni automatycznymi, bo maszyny nie męczą się i są ciągle skoncentrowane. Wiele znaczy też i to, że mogą pracować z materiałami niebezpiecznymi.

Zastąpienie hali magazynowej lepszą

Wiekowej hali magazynowej nie można od tak sobie podwyższyć, po to by regały magazynowe w jej wnętrzu mogły być wyższymi o te dwa lub trzy metry. Mowa tu dokładnie o tym, że każda konstrukcja zawiera w sobie inną liczbę stalowych belek i dlatego też nie każdą można podwyższyć w dowolny sposób. Dlatego co jakiś czas hale magazynowe się wyburza i to szybko, bo gruzy trzeba uprzątnąć z działki budowlanej, po to by w tym samym miejscu postawić nową znacznie wyższą halę magazynową ze znacznie pojemniejszymi regałami. Taka budowa często jest nieuniknioną, bo firmy rywalizują ze sobą o rynki, a echem tej rywalizacji jest rozbudowa hal produkcyjnych i magazynowych, które pełnią istotną rolę w dystrybucji towarów.

Biznes senivpetro - pl.freepik.com

Regały magazynowe – metoda produkcji

14 września 2020 Patrycja 0

Można śmiało powiedzieć, że te standardowe regały magazynowe z www.regaly.biz, to nie to samo, co meble industrialne. Rzecz jasna te drugie też wykonuje się ze stali i też jest to produkcja seryjna, ale meble industrialne ze stali i drewna wykonywane są też ręcznie, czyli to pracownik wykonuje elementy z blachy stalowej za pomocą specjalnych narzędzi. W przypadku regałów magazynowych musi być inaczej, bo takie regały nie mogą mieć skomplikowanego projektu, czyli na typowej linii produkcyjnej muszą powstawać tysiące tych regałów w ciągu dnia i to z belek stalowych oraz z rolki galwanizowanej stalowej blachy. Jednym słowem w przypadku tej produkcji jest tylko miejsce na maszynowe szybkie wykonawstwo, bo roboty spawalnicze i te przeznaczone do gięcia stali muszą szybko i tanio wytwarzać regały z tanich półproduktów.

Szybkość produkcji regałów magazynowych

Szybkość produkcji regałów magazynowych ma kluczowe znaczenie i dlatego właśnie półki takich regałów wykonuje się z blachy stalowej i rzecz jasna mogą mieć one kilka wzmocnień, ale nogi tych regałów to już kątowniki lub teowniki posiadające specjalne wcięcia do montażu półek. Elementy te bez większego trudu mogą wykonywać maszyny przemysłowe w hali produkcyjnej, czyli w tym przypadku ludzka zręczność jest zbędną, chyba że co jakiś czas pracownik składa regał, tylko po to by się przekonać, czy te roboty z linii produkcyjnej działają dokładnie. Jednym słowem taki regał musi być i tanim i dawać się złożyć, bo te regały kupują nie tylko spore firmy, ale też i małe warsztaty samochodowe, po to by na tych regałach układać różnego rodzaju mniejsze i większe części, czyli w tego typu przypadkach regał ułatwia utrzymanie czystości i jest też takim organizerem jeśli chodzi o części.

Produkcja regałów do przechowywania produktów niebezpiecznych

Na regałach magazynowych składuje się też łatwopalny granulat lub zużyte akumulatory samochodowe, czyli towary, które trzeba przewozić i układać na regałach ze szczególną ostrożnością. Kluczowe znaczenie ma też i to, że taki regał często jest też zabezpieczeniem, czyli musi wpływać na rozprzestrzenianie się ognia. Oznacza to wykonanie z materiałów które się nie palą i które na dokładkę się nie palą. Stal spełnia te warunki, a pokryta specjalną farbą nie odkształca się, wtedy gdy pożar osiąga znaczną temperaturę. Takie regały ułatwiają ewakuację z samego magazynu, oraz z najbliższej okolicy. Rzecz jasna do ich produkcji zużywa się więcej stali, bo one zawierają też specjalne przegrody, które uniemożliwiają przechodzenie płomieni na kolejną paletę lub znacząco spowalniają ten proces, bo bezpieczeństwo jest bardzo ważne.

Ludzie zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com

Wybitnie nowoczesne regały magazynowe

4 września 2020 Patrycja 0

Problemem jeśli chodzi o produkcję regałów magazynowych nie jest wyprodukowanie regału ze stali, który jest wysoki na dwa metry, szeroki na pół i długi na trzy. Nawet jeśli ten regał ma w swojej konstrukcji osiemnaście półek z blachy stalowej grubej na trzy milimetry, to w czasach obecnych typowa linie produkcyjna wyprodukuje coś w tym style w mniej niż trzy godziny. W ten proces należy wliczyć też lakierowanie proszkowe, które jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o sztywne konstrukcje. Dlatego producenci regałów tego typu spore wyzwanie widzą w regale magazynowym wysokim na niemal dwadzieścia metrów, na którym składuje się setki palet towarów. Regał ten stanowi też oparcie dla dźwigu, który przenosi palety z towarami na wózki, a tymi wózkami jeżdżą magazynierzy lub poruszają się one wzdłuż szyn zatopionych w podłodze danego gigantycznego magazynu. Właśnie zbudowanie takiej infrastruktury magazynowej stanowi wyzwanie.

Montaż gigantycznych regałów magazynowych

Trudno w całości przetransportować regał magazynowy szeroki na trzy metry, wysoki na ponad dwadzieścia i długi na ponad sto. Jednym słowem tego typu regałów nie transportuje się w formie, w której widać je w magazynach, bo drogi lokalne zazwyczaj są zbyt kręte, przęsła mostów znajdują się zbyt nisko, a do tego jeszcze dochodzą przeszkody takie jak drzewa i sygnalizacja świetlna. dlatego te regały montuje się z części, które dowozi się do konkretnej hali magazynowej za pomocą aut dostawczych. Ten rodzaj transportu takiego regału jest i szybszym i prostszym jednocześnie, choć wpływa to na termin oddania danej hali magazynowej do użytku. Jeśli natomiast o konstrukcję takiego regału oparty jest dźwig do unoszenia i opuszczania palet, to jego montaż jest trudniejszym i bardziej czasochłonnym. Mowa tu dokładnie o tym, że ten osprzęt dodatkowy musi funkcjonować zgodnie z projektem.

Konstrukcja hali magazynowej musi współgrać z regałem

Chyba każdy architekt doskonale wie o tym, że wysoki i długi regał magazynowy nawet bez palet z towarem ważyć może dziesiątki ton, czyli wywiera spory nacisk na magazynową posadzkę. Podobnie jest z masywnymi maszynami w hali produkcyjnej. Właśnie z tej przyczyny warto zrobić wybitnie mocny fundament pod całą halą magazynową, ale to koszt, bo mocna posadzka na całości to fundament z wielu ton stali i to także wiele ton betonu. Kluczowe znaczenie ma też to że wylanie takiego fundamentu kosztuje i musi potrwać. Dlatego też zazwyczaj podłogę wzmacnia się w miejscach, w których będą stały wielkie i masywne regały magazynowe. Budowa takiego magazynu trwa krócej i co najważniejsza jest to konstrukcja tańsza.

Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com